Vēl tikai līdz š.g. septembra beigām ventspilniekiem un pilsētas viesiem iespējams paviesoties Briežu dārzā, jo ar 1. oktobri pēc rūpīga iespējamās attīstības izvērtējuma Briežu dārza darbība tiek pārtraukta. Septembrī Briežu dārzs darbosies no ceturtdienas līdz svētdienai no plkst. 10:00 līdz 16:00.
32 ha lielais Ventspils Briežu dārzs pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” pārraudzībā veiksmīgi darbojās kopš 2006. gada, izglītojot sabiedrību, galvenokārt skolēnus, par dabu un dzīvniekiem, kā arī nodrošinot ikvienam interesentam pilnvērtīgas aktīvās atpūtas iespējas, iepazīstot savvaļas dzīvnieku uzvedību.
Šobrīd Kurzemē veiksmīgi darbojas vairāki privāti mini zoo, nodrošinot plašu piedāvājumu un iespējas gan skolēniem, gan ģimenēm ar bērniem un citiem interesentiem dabā gūt priekšstatu un informāciju par dzīvnieku daudzveidību un uzvedību. Kā piemēri minami – Mini zoo “Buki” Vārves pagastā, Mini zoo “Desuciems” Usmas pagasta “Lejniekos”, Mini zoo “Silkalni” Vārves pagastā, Eksotisko dzīvnieku parks Dundagā, kā arī Mazo mājdzīvnieku dārzs “Apsīšos”, Mini zoo “Rančo”, Mini zoo “Upeskalni” un Strausu ferma “Nornieki”. Šobrīd secināts, ka pašvaldības kapitālsabiedrībai “Ventspils labiekārtošanas kombināts” Briežu dārza uzturēšana nav lietderīga, un vienlaikus – nolūkā veicināt privāto komersantu darbību, kā arī izvērtējot nepieciešamās papildus investīcijas, nolemts Briežu dārza darbību pārtraukt.
Ja tiktu nolemts turpināt Briežu dārza darbību, tas prasītu būtiskus, nesamērīgi lielus ieguldījumus. Pirmkārt, ņemot vērā nolietojumu, būtu nepieciešams atjaunot visu infrastruktūru, tāpat būtu jāizveido jaunas ganības. Zaudējumus Briežu dārzs piedzīvoja arī 2017. gadā, kad Āfrikas cūku mēra dēļ nācās likvidēt dārzā mītošās mežacūkas.
Jāatzīmē, ka, izvērtējot Briežu dārza darbības efektivitāti un iespējamo tā darbības pārtraukšanu, tika izskatīti izdevīgākie risinājumi, kā rezultātā, nolemts sākotnēji dzīvniekus izsolē piedāvāt pārdošanai privātiem briežu dārziem, savukārt visu Briežu dārza infrastruktūru – sarga mājiņu, siena šķūni, sakņu pagrabu un žogu nolemts tuvāko 3 gadu periodā atsavināt.
Foto: Jūlija Lurina